Wiele osób nie do końca ufa czystości wody w kranie. Okazuje się natomiast, że jest ona zwykle wolna od zanieczyszczeń. Prawdziwe zagrożenie natomiast stanowi woda ze studni głębinowej. Nie oznacza to jednak wcale, że nie nadaje się ona do spożycia.

Woda do oczyszczenia

Prawie zawsze woda ze studni głębinowej nie nadaje się od razu do spożycia. Trzeba się nieco natrudzić, ażeby ją uzdatnić. Potrzebne jest przede wszystkim złoże wielofunkcyjne. Ważne jest, aby nie było to pierwsze lepsze złoże, lecz właśnie złoże wielofunkcyjne z racji tego, iż nie wiadomo jakie zanieczyszczenia są w wodzie ze studni głębinowej. Potrzeba zatem filtra, który pozbywa się wszystkich zanieczyszczeń.

Jaką stacje wybrać?

Generalnie, nie kupuje się samodzielnych złóż wielofunkcyjnych, lecz stacje. Jak wybrać najlepszą? Na pewno warto zwracać uwagę na producenta. Im jest on bardziej znany, tym większym zaufaniem można obdarzyć jego stacje. Przykładem może być Ecoperla. Jest to znana polska marka, a jej produkty, takie jak Ecoperla Multicab, ale też Ecoperla Multitower uznawane są za liderów na rynku. Te urządzenia znajdziesz na https://www.zestudni.pl/stacje-wielofunkcyjne/ Skuteczność ich złóż wielofunkcyjnych jest bardzo duża, a na dodatek korzystanie z nich nie wiąże się z ponoszeniem wysokich opłat.