Często w wodzie obserwujemy wysoką zawartość związków żelaza i manganu, co jest przyczyną powstawania żółtobrązowych zacieków na zlewach, umywalkach czy w miskach toaletowych. Podczas prania, kołnierz uszczelniający w pralce pokrywa się brudnym nalotem i wydziela nieprzyjemną woń. Taka woda jest w zasadzie niezdatna do picia i należy ją oczyścić.

Jak oczyszczać wodę na własną rękę?

Najbardziej użytecznym urządzeniem w tej sytuacji jest stacja wielofunkcyjna. Dzięki filtrom i specjalnej żywicy, stacja dokładnie oczyszcza wodę ze szkodliwych związków metali, a dodatkowo reguluje jej stopień twardości.

Innym pomocnym urządzeniem jest odżelaziacz wody. I służy on do wyłapania związków żelaza oraz napowietrzenia wody. Dzięki takim zabiegom, woda jest dokładnie filtrowana, ponieważ osad zbija się w większe części i tzw. kłaczki są wyłapane przez filtry.

Uwaga na bakterie w wodzie!

W studniach głębinowych, które znajdują się na terenach prywatnych posesji, woda może być skażona bakteriologicznie.

Dlatego dobrym rozwiązaniem jest użycie lampy bakteriobójczej, która wydzielając promienie UV likwiduje wszystkie drobnoustroje chorobotwórcze, nie zmieniając smaku wody ani jej składu chemicznego.

Lampa bakteriobójcza jest łatwa w użyciu i można nią odkażać wiele innych produktów spożywczych