Wydaje się, że wciąż wiele osób nie wie zupełnie czym są stacje wielofunkcyjne. Nazwy takie jak Ecoperla Multicab czy Slimline MMX są im całkowicie obce. Zamiast wspomnianych urządzeń korzystają oni z filtrów do wody, które nie posiadają nawet zbliżonej do stacji wielofunkcyjnych skuteczności.

Wiele funkcji w jednym urządzeniu

Ecoperla Multicab to urządzenie polskiej marki Ecoperla, które wyróżnia się wśród stacji wielofunkcyjnych. Podobnie zresztą sytuacja wygląda z Ecoperla Slimline MMX, gdyż urządzenie to posiada bardzo podobne parametry. Nawet najbardziej zanieczyszczona woda po przepłynięciu przez jedną ze wspomnianych stacji nadaje się do picia, gdyż jest całkowicie czysta.

kompaktowe stacje wielofunkcyjne Ecoperla

Dlaczego stacje wielofunkcyjne są tak skuteczne?

Wyjaśnienie skuteczności stacji takich jak jedna z wymienionych powyżej jest bardzo proste. Tajemnica tkwi w tym, że urządzenia te nie są nakierowane jedynie na jeden rodzaj zanieczyszczeń, lecz posiadają złoża, które skutecznie zwalczają różnego typu zanieczyszczenia.

Czy Slimline MMX tylko oczyszcza wody?

Całkowite oczyszczenie wody to nie lada wyczyn, jednak stacje wielofunkcyjne potrafią więcej. Wiele z nich, w tym wspomniana Slimline MMX również funkcjonuje bardzo sprawnie jako typowy zmiękczacz wody.