Zmiękczacze wody są ogólnie urządzeniami niezawodnymi, ale jak każda maszyna, mogą czasem napotkać problemy. Poniżej przedstawiamy przewodnik, który pomoże Ci zdiagnozować i rozwiązać najczęstsze problemy związane z zmiękczaczem wody.

Zmiękczacz wody nie zmiękcza wody

Czy twoja woda jest nadal twarda, mimo że zmiękczacz jest włączony? Jest kilka możliwych przyczyn. Najpierw sprawdź, czy urządzenie jest podłączone do prądu i czy działa. Możliwe, że problemem jest brak soli w zbiorniku. Upewnij się, że jest wystarczająco dużo soli i że nie utworzyła się bryła na dnie zbiornika, która uniemożliwia kontakt soli z wodą.

Zmiękczacz wody używa za dużo soli

Czy zauważyłeś, że twój zmiękczacz wody zużywa więcej soli niż powinien? Może to wynikać z kilku rzeczy. Możliwe, że ustawienia zmiękczacza są niepoprawne – sprawdź, czy twardość wody jest dobrze ustawiona. Innym możliwym powodem jest uszkodzenie zaworu sterującego – może wymagać naprawy lub wymiany.

Brak ciśnienia wody w domu

Czy zauważyłeś spadek ciśnienia wody po zainstalowaniu zmiękczacza wody? Może to być spowodowane zbyt dużym przepływem wody przez zmiękczacz wody. Spróbuj zmniejszyć przepływ na zaworze sterującym zmiękczaczem. Jeśli to nie pomoże, skonsultuj się z profesjonalnym instalatorem.

Zmiękczacz wody jest głośny

Czy twój zmiękczacz wody jest głośny? Wiele zmiękczaczy wody produkuje pewien hałas podczas regeneracji, ale jeśli jest on głośny także w innych momentach, może to oznaczać problem. Sprawdź, czy wszystkie elementy są prawidłowo zamocowane i czy urządzenie jest ustawione na równej powierzchni.

Woda jest słona

Czy woda smakuje słono? To może oznaczać, że zmiękczacz wody nie przeprowadza poprawnie cyklu regeneracji i solanka dostaje się do wody. Sprawdź ustawienia regeneracji i upewnij się, że zbiornik soli jest prawidłowo oczyszczony.

Więcej rozwiązań problemów ze zmiękczaczem wody znajdziesz na stronie https://www.zmiekczacze.com