Sterylizatory poprzez promieniowanie UV eliminują z wody praktycznie do 100% bakterii oraz wszelkiego rodzaju wirusów i drobnoustrojów nie zmieniając przy tym składu chemicznego wody. Ponadto te nowoczesne urządzenia nie wpływają negatywnie na ludzki organizm i są bardzo szeroko stosowane na świecie do procesu dezynfekcji wody bez użycia podwyższonej temperatury czy dodatków chemicznych.

Proces dezynfekcji wody za pomocą nowoczesnych technologii

W procesie dezynfekcji nie ma możliwości przedawkowanie promieni UV. Urządzenia UV stosuje się w dezynfekcji wody w ujęciach miejskich, zakładach przemysłowych, przetwórstwie spożywczym, medycynie, kosmetologii, laboratoriach, basenach kąpielowych, itp. Nawet sterylizacja wody ze studni wymaga użycia odpowiedniego urządzenia, aby mieć pewność, że jest ona w pełni oczyszczona oraz wolna od groźnych drobnoustrojów i wirusów.

Jak działają lampy bakteriobójcze?

Promieniowanie UV ma za zadanie unicestwić wszystkie pierwotniaki i bakterie, jakie mogą być groźne dla naszego zdrowia, ale również dla naszego życia. Bakterie w wodzie zabijane są za pomocą promieni UV, które działają destrukcyjnie na łańcuch DNA znajdujących się w wodzie mikroorganizmów. Następuje rozszczepienie poszczególnych wiązadeł i totalne unicestwienie wszystkich drobnoustrojów.