Nadmiar żelaza i manganu jest jednym z najczęstszych problemów napotykanych przez właścicieli własnych ujęć wód, takich jak studnie głębinowe. Na szczęście można łatwo rozpoznać pierwsze objawy wysokiej zawartości żelaza, dzięki czemu da się skutecznie rozwiązać ten problem. Zwykle nadmiar żelaza i manganu przejawia się obecnością brązowych plam na armaturze łazienkowej oraz zmienionym, nieprzyjemnym smakiem i zapachem wody, a także żółtymi plamami na wypranej odzieży.

Uważaj, żelazo w wodzie może szkodzić zdrowiu

Jednak woda z nadmiarem żelaza i manganu może być jeszcze bardziej niebezpieczna, ponieważ szkodzi zdrowiu i przyczynia się do uszkodzenia systemu wodnego i urządzeń gospodarstwa domowego z nim związanych.

Bardzo często woda ze studni charakteryzuje się przekroczoną ilością żelaza i manganu. Problemy te można skutecznie rozwiązać stosując odpowiednie odżelaziacze wody. W tym celu należy się upewnić, że wybrany rodzaj złoża gwarantuje działanie systemu w przypadku określonych parametrów.

Wybierając odżelaziacz wody, warto wziąć pod uwagę produkty Ecoperla, które cechują się doskonałą jakością oraz pozwalają na kompleksową obsługę.

Wśród nich szczególnie warto wymienić odżelaziacze wody działające metodą ze wstępnym napowietrzaniem, jak stacje polskiej marki z serii: Ecoperla Sanitower, Ecoperla Ironitower czy nowość – odżelaziacz i odmanganiacz wody z komorą sprężonego powietrza Ecoperla Oxytower.

Co więcej, na odżelaziacze wody marki Ecoperla otrzymasz aż 10 lat gwarancji! To najlepsze świadectwo jakości, jaką proponuje polska marka Ecoperla.

Znajdziesz je choćby w sklepie internetowym: https://www.filtry-do-wody.info/sklep/odzelaziacze-wody/

Jaki odżelaziacz wody do domu?

W przypadku rozwiązań domowych stosuje się specjalne  odżelaziacze, pozwalające na bardzo skuteczne i efektywne usuwanie żelaza i manganu. Normalne zmiękczacze wody nie są w stanie radzić sobie ze zbyt wysokimi stężeniami tych pierwiastków i dlatego często ulegają awariom.

Przy kilku zanieczyszczeniach najlepiej jest przeprowadzić usuwanie żelaza przez wymianę jonów. W tym procesie żelazo jest wymieniane i usuwane razem z wapniem i magnezem oraz amoniakiem, manganem i związkami organicznymi w płukaniu przez złoże, które jest następnie regenerowane. Wiele żywic jonowymiennych umożliwia usuwanie znacznych ilości żelaza i manganu.

Optymalne odżelazianie wody – jak to zrobić?

Zastosowanie konkretnej metody odżelaziania jest uzależnione od parametrów. Bardzo ważne, aby przeprowadzić szczegółową analizę wody zanim podejmie się decyzję o zakupie konkretnego produktu.