Filtracja mechaniczna to bardzo ważny etap w uzdatnianiu wody. Niemal każda instalacja powinna być wyposażona w taką podstawową ochronę przed zanieczyszczeniami sedymentacyjnymi, które razem z wodą mogą się przedostać do instalacji. Na rynku właśnie pojawiła się nowość w tej dziedzinie – automat do płukania wkładów Atlas Filtri Hydra. Poznajcie zalety K-Matic!

Dlaczego warto sięgnąć po filtry samoczyszczące Atlas Filtri Hydra?

W przeciwieństwie do klasycznych filtrów z wkładami wymiennymi, urządzenia Atlas Filtri Hydra to filtry samoczyszczące. W praktyce oznacza to mniejsze koszty eksploatacyjne, bowiem wkłady filtracyjne są wielorazowe i można je oczyścić poprzez płukanie. Co ważne, proces ten nie wymaga demontażu klosza, dzięki czemu można zaoszczędzić naprawdę sporo czasu. Regenerację filtra można przeprowadzić ręcznie lub za pomocą specjalnych automatów. Wśród nich warto zwrócić uwagę na zawór spustowy K-Matic – automat do płukania wkładów zasilany bateriami.

Postaw na K-Matic i zautomatyzuj płukanie wkładów Hydra

Jeśli chcesz zautomatyzować płukanie wkładów filtracyjnych, zawór spustowy K-Matic dedykowany dla serii Hydra to strzał w dziesiątkę. Dzięki zasilaniu bateriami (9V) urządzenie nie potrzebuje dostępu do źródła prądu elektrycznego, więc jego montaż jest niezwykle prosty. Producent zadbał także o łatwe programowanie cyklów płukania. Użytkownik może wymusić płukanie natychmiastowe. W sytuacji niskiego naładowania baterii, odpływ wody zostaje odcięty gwarantując bezpieczeństwo urządzenia. Maksymalne ciśnienie wody w instalacji może wynosić 8,3 bar, natomiast temperatura nie powinna przekroczyć 45°C. Automat do płukania filtrów K-Matic stosowany razem z filtrami Atlas Filtri Hydra jest dopuszczony do kontaktu z wodą pitną i nadaje się zarówno do instalacji mieszkalnych, jak i wybranych aplikacji przemysłowych. Sprawdź, czy to jest rozwiązanie dla Ciebie!