Nie każdy zdaje sobie sprawę, że problemem z wodą nie jest tylko jej zanieczyszczenie. Może być bowiem tak, że woda jest całkowicie czysta, a mimo to nie sposób z niej korzystać. Chodzi tutaj o sytuację, gdy woda jest twarda.

Konsekwencje twardej wody

Jak się okazuje, podobnie jak zanieczyszczenia w wodzie, również jej twardość może być groźna dla człowieka. Nie jest to może szczególnie duże zagrożenie, jednak może dochodzić na przykład do zatruć.

Ponadto, jeśli woda jest bardzo twarda, daje o sobie znać poprzez negatywny wpływ na sprzęt AGD. Żadna pralka nie wytrzyma długo, jeśli będzie prała korzystając z twardej wody. Poza tym, pranie nie będzie zbyt skuteczne, gdyż twarda woda nie jest w stanie doczyścić ubrań. Również mycie naczyń, czy to ręcznie czy też w zmywarce, z twardą wodą jest nieskuteczne.

Domowy sposób na twardą wodę

Dzisiaj nie trzeba już liczyć na służby miejskie, jeśli chodzi o zmiękczanie wody. Służy do tego między innymi zmiękczacz wody polskiej marki Ecoperla Slimline. Urządzenie, którym kieruje głowica sterująca, jest złoże filtracyjne, wyłapujące wszelkie niepożądane mikroelementy, które to wpływają bezpośrednio na twardość wody.