Zdradzamy domowe sposoby na twardą wodę

Ecoperla Slimline CS zmiękczacz wody w domu

Zdradzamy domowe sposoby na twardą wodę

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że problemem z wodą nie jest tylko jej zanieczyszczenie. Może być bowiem tak, że woda jest całkowicie czysta, a mimo to nie sposób z niej korzystać. Chodzi tutaj o sytuację, gdy woda jest twarda.

Konsekwencje twardej wody

Jak się okazuje, podobnie jak zanieczyszczenia w wodzie, również jej twardość może być groźna dla człowieka. Nie jest to może szczególnie duże zagrożenie, jednak może dochodzić na przykład do zatruć.

Ponadto, jeśli woda jest bardzo twarda, daje o sobie znać poprzez negatywny wpływ na sprzęt AGD. Żadna pralka nie wytrzyma długo, jeśli będzie prała korzystając z twardej wody. Poza tym, pranie nie będzie zbyt skuteczne, gdyż twarda woda nie jest w stanie doczyścić ubrań. Również mycie naczyń, czy to ręcznie czy też w zmywarce, z twardą wodą jest nieskuteczne.

Domowy sposób na twardą wodę

Dzisiaj nie trzeba już liczyć na służby miejskie, jeśli chodzi o zmiękczanie wody. Służy do tego między innymi Ecoperla Slimline CS 30. Urządzenie, którym kieruje głowica sterująca, jest złoże filtracyjne, wyłapujące wszelkie niepożądane mikroelementy, które to wpływają bezpośrednio na twardość wody.


1 Comment

andzia

24 września 2018 at 3:35 pm

Moim ulubionym, ale i najbardziej uporczywym zapachowo sposobem był ocet. Myłam nim praktycznie wszystko. Cały dom pachniał tym płynem. Moja rodzina nienawidziła okresu sprzątania. W końcu mąż się wściekł i postanowił walczyć z przyczyną, a nie skutkami. Od kiedy mamy w domu zmiękczacz wody sprzątanie trwa 5 minut, a octu już nie potrzebuję.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.