Wiele osób boryka się z problemem dotyczącym słabej jakości wody. Odznacza się ona wysoką zawartością szkodliwych związków organicznych, czy też chloru. Taka woda nie nadaje się do spożycia, a także nie powinna być używana do kąpieli. Jak rozwiązać ten problem? Najprostszym sposobem jest inwestycja w specjalistyczne urządzenia uzdatniające wodę. Przed zakupem musimy zastanowić się, jakie są nasze potrzeby i oczekiwania, tak aby wybrać odpowiedni produkt

Kolumna węglowa

Dobrym rozwiązaniem jest zakup kolumny węglowej polskiej marki z serii Ecoperla Carbotower (są dostępne na https://www.zestudni.pl/kolumny-weglowe/ ). Co prawda nie jest ona najtańsza w zakupie, jednak bardzo szybko docenimy zalety jej stosowania. Przede wszystkim jest to urządzenie wysokiej jakości, które nie przysparza problemów podczas codziennego użytkowania. Ponadto stosuje się w nim wydajne złoża (w składzie znajdziemy m.in. węgiel aktywny), które wystarczają na bardzo długi okres (nawet do 3 lat).

Co więcej, na kolumnę węglową z serii Ecoperla Carbotower otrzymasz aż 10 lat gwarancji! To najlepsze świadectwo jakości, jaką proponuje polska marka Ecoperla.

Dlaczego filtracja jest skuteczna?

Uzdatnianie wody za pomocą kolumny węglowej jest skuteczne m.in. ze względu na optymalną powierzchnię złoża. Kontakt z wodą jest na tyle długi, że może być ona dokładnie przefiltrowana. Dodatkowo węgiel aktywny usuwa wszystkie szkodliwe substancje m.in. chlor i jego pochodne, czy też niektóre metale ciężkie.