Piana mydlana wywarzana w twardej wodzie podczas kąpieli, może pozostawać na skórze nawet po dokładnym i starannym spłukaniu. W wyniku tworzy na powierzchni ciała depozyty, dokładnie takie same jak na przykład na grzałkach w czajniku lub zmywarce. Powstały w ten sposób kamień skutecznie zatyka nie tylko rury w instalacjach, ale również pory na ludzkiej skórze. Za ich pomocą usuwane są wszystkie oleje naturalnie produkowane przez ludzki organizm.

Dlatego w wyniku zatkania porów, oleje uwięzione zostają wewnątrz naskórka i przyczyniają się do powstawania trądziku oraz innych wyprysków, a z czasem mogą znacząco pogorszyć ogólny stan cery.

Co jeszcze powoduje twarda woda?

Twarda woda przyczynia się również do wysuszania skóry, doprowadzając do uczucia swędzenia oraz podrażnienia po prysznicu lub kąpieli. Winna jest temu właśnie wysoka twardość wody w instalacji. Zawarte w niej minerały mogą znacząco utrudniać skórze utrzymanie wilgoci na odpowiednim poziomie. Powodem ponownie są oleje uwięzione w zatkanych porach, które nie mogą spełniać swojej roli nawilżającej.

Aby rozwiązać te problemy, konieczne jest zmiękczanie wody. W tym celu stosowane są specjalne urządzenia, które usuwają z wody związki odpowiedzialne za jej twardość. Zmiękczacze wody znacząco poprawiają warunki do mycia nie tylko twarzy, ale i całego ciała.

Zaskakujące wyniki badań

Obecnie wielu dermatologów wykazuje, że skóra myta w twardej wodzie starzeje się o wiele szybciej. Winne są temu wolne rodniki, które w kontakcie z twardą wodą mnożą się i niszczą zupełnie zdrowe komórki skóry. Powstają wówczas zmarszczki, które są wynikiem niewystarczającej ilości produkowanego kolagenu, pozwalającego skórze na utrzymanie zdrowego oraz jędrnego wyglądu.

Na szczęście odpowiedni zmiękczacz wody jest w stanie odwrócić negatywne działanie nadmiernej twardości, dzięki czemu skóra ponownie będzie dobrze nawilżona i oczyszczona.

Jak wybrać zmiękczacz wody? O tym w artykule: https://www.krainawody.pl/blog/news/jak-wybrac-idealny-zmiekczacz-wody-do-domu