Masz w domu zamontowany filtr wody i szukasz dobrego sposobu, aby wydawać na jego eksploatację jak najmniej, a przy okazji cieszyć się najwyższą jakością filtrowanej wody przez cały czas? Polska marka Ecoperla znalazła na to sposób.

Ecoperla Antidotum i Ecoperla Antibacter to preparaty, które powstały z myślą o osobach, które już mają u siebie stacje uzdatniania wody. Polska marka Ecoperla zdaje sobie sprawę, że prawidłowa konserwacja pozwala na osiąganie lepszych efektów w filtracji wody. W związku z tym przedstawiła dwie propozycje, z czego każda daje inne efekty.

Ecoperla Antibacter – by urządzenie filtracyjne zawsze było czyste

Ecoperla Antibacter to płyn dezynfekujący przeznaczony do wszystkich urządzeń filtracyjnych. Warto z niego skorzystać w kilku przypadkach:

  • Przed wymianą rocznego zestawu wkładów w odwróconej osmozie na nowy
  • Podczas corocznej konserwacji zmiękczacza wody
  • Do profilaktycznego oczyszczenia dawno nieużywanej stacji uzdatniania wody, z której chcemy zacząć korzystać
  • Kiedy woda z odwróconej osmozy ma nietypowy smak i zapach mimo wymiany wkładów
  • Kiedy doszło do niewielkiego skażenia instalacji

Aktywny chlor zawarty w preparacie ochrania wnętrze urządzenia filtracyjnego, oczyszcza je z substancji wspomagających rozwój mikroorganizmów, dezynfekuje.

Ecoperla Antidotum – by żywica jonowymienna zawsze była wydajna

Teraz coś dla właścicieli zmiękczaczy wody. Ecoperla Antidotum to granulat, który użytkowany regularnie, wydłuży okres działania żywicy jonowymiennej. Jak to możliwe?

Ecoperla Antidotum usuwa ze złoża filtracyjnego znajdującego się wewnątrz zmiękczacza wody zalegające metale ciężkie.

Już przy ilości około 0,05 mg Fe/l ta substancja zaczyna zalegać na żywicy. Im jest jej więcej, tym bardziej maleją właściwości żywicy jonowymiennej. Jony sodu nie mogą być wymieniane na jony wapnia i magnezu, ponieważ przeszkadzają w tym metale ciężki. Przez to też żywica nadaje się do szybszej wymiany.

Ecoperla Antidotum z ogromną skutecznością niweluje ten problem. Dzięki niemu żywica przez dłużej zachowuje swoje właściwości, nie wymaga tak częstej wymiany na nową.

Czy preparaty są trudne w stosowaniu?

Absolutnie nie! Ilość preparatów już wcześniej została dokładnie wymierzona. My musimy jedynie wlać zawartość buteleczki do środka urządzenia i dokładnie przepłukać całość wodą.

To bardzo prosty sposób, aby cieszyć się higieniczną, bezpieczną i wydajną filtracją wody na co dzień.

Ciekawostka dla właścicieli zmiękczaczy wody

Specjalna informacja dla właścicieli zmiękczaczy wody. Ecoperla Antidotum oraz Ecoperla Antibacter w przypadku tych urządzeń można stosować naprzemiennie co pół roku. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie naprawdę dobrych efektów konserwacji.

Pielęgnacja urządzenia filtracyjnego nie musi być droga

Ecoperla Antidotum oraz Ecoperla Antibacter można znaleźć w dobrych sklepach internetowych i stacjonarnych z branży uzdatniania wody. Jak już wiemy, ich stosowanie jest bardzo łatwe i nie zabiera dużo czasu. Do tego oba środki są dostępne w bardzo przystępnych cenach. To naprawdę niewielki koszt za rezultaty, które można osiągnąć.