Poznaj gadżet, który pomoże Ci zmienić podejście do codziennego dbania o siebie poprzez właściwe nawodnienie, a przy okazji pomoże Ci wprowadzić do domu trochę ekologicznego ducha! Oto butelka wielokrotnego użytku wykonana z trzciny cukrowej! Poznaj Ecoperla Ecobott – prawdziwy ekologiczny hit tego lata!

Świadomość dotycząca tego, że należy wypijać odpowiednie ilości wody stale rośnie. Wielu z nas już wie, jak woda jest bardzo ważna w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu, a także na ile funkcji i czynności zachodzących wewnątrz nas ma wpływ. Mówi się o tym, że średnio każdego dnia musimy wypijać około ośmiu szklanek wody dziennie. Wiele jednak zależy od płci, sposobu odżywiania, aktywności fizycznej, zawodu, jaki wykonujemy, a nawet pogody i uwarunkowań związanych z miejscem, w którym się znajdujemy. Bilans wodny można obliczyć dzięki specjalnym kalkulatorom dostępnym w Internecie.

Istotna jest nie tylko ilość, ale również i jakość przyjmowanej wody. Zawsze powinna być przede wszystkim bezpieczna, pozbawiona bakterii i innych zanieczyszczeń. Musi być zgodna z normami przedstawionymi przez ministra zdrowia w specjalnym dokumencie normującym tego rodzaju wartości.

W domu płyny możemy uzupełniać, korzystając z wody z kranu, a jeśli nie odpowiada w tej formie naszym oczekiwaniom, warto zainstalować w domu filtr kuchenny. Obecnie dostępne są różne propozycje, które stanowią odpowiedź na zróżnicowane potrzeby oraz oczekiwania związane z ostatecznym składem wody, jak na przykład minerałami, które mają znajdować się wewnątrz. Przykładem takiego filtra jest choćby odwrócona osmoza Ecoperla Rosa. Pozwala na pobieranie wody w dwojaki sposób. Z jednej strony to może być doskonale oczyszczona woda do przygotowywania potraw i napojów gorących, a z drugiej woda bogata w minerały takie jak: magnez oraz w przyjazny zdrowiu wolny wodór. Co jednak zrobić, jeśli jesteśmy na zewnątrz lub poza domem? Jak wtedy zadbać o nawodnienie organizmu, a w dodatku jeszcze wspomagać przy tym środowisko?

Ecoperla Ecobott – ekologicznie idealny sposób!

Poza domem o odpowiednie nawodnienie możemy zadbać dzięki posiadaniu wody w każdej chwili pod ręką. Taką możliwość daje rzecz jasna woda butelkowana, jednak nie jest to najbardziej ekologiczny ze sposobów na pozyskiwanie jej na co dzień. Przede wszystkim kupowanie butelek każdego dnia jest drogie i przyczyniamy się do produkcji ogromnej ilości niepotrzebnych odpadów. Znacznie lepszą opcją jest zaopatrzenie się we własny, ulubiony napój i butelkę wielokrotnego użytku.

Taką propozycję przygotowała polska marka Ecoperla. Wśród nowych produktów pojawił się nie system uzdatniania wody lecz innowacyjna butelka wielokrotnego użytku, którą można potraktować jako dopełnienie oferty filtrów do wody lub ciekawy gadżet do codziennego użytkowania, który można zabrać ze sobą wszędzie, ale od początku.

Ecoperla Ecobott to prawdziwie ekologiczna butelka o pojemności 500 mililitrów. Posiada dwa otwory, dzięki którym z łatwością można wlewać do środka i pić napoje o różnej gęstości. Świetnie nadaje się do przenoszenia różnych napojów zimnych. Oczywiście tym priorytetowym jest woda. Oprócz niej może to być jednak także: smoothie, shake, sok owocowy lub warzywny, odżywka białkowa, mrożona herbata, ulubione zaparzone wcześniej zioła. Do środka można bez problemu dodać kostki lodu lub ulubione świeże owoce, miętę bądź inne dodatki. Ecoperla Ecobobtt jest butelką niezwykle lekką i poręczną. Można ją bez trudu schować do plecaka, torby, walizki. W zestawie jest też karabińczyk, dzięki któremu przypniemy butelkę do kluczy, szlufki od spodni i w każde inne miejsce, które pozwoli nam nosić ją swobodnie na zewnątrz. Butelka Ecoperla Ecobott sprawdza się także niesamowicie dobrze w roli shakera!

A czego nie przenosić w środku? Producent zdecydowanie odradza wlewanie do środka napojów gorących, o wysokiej temperaturze oraz napojów gazowanych. Mogą one zniszczyć strukturę tworzywa, z którego została wykonana butelka Ecoperla Ecobott.

Dlaczego Ecoperla Ecobott jest ekologiczna?

Już kilkukrotnie w tekście pisaliśmy o tym, że Ecoperla Ecobott jest prawdziwie ekologiczną butelką, ale co to właściwie oznacza? Przede wszystkim, że jest to butelka wykonana z materiału roślinnego, który jest w pełni biodegradowalny i nadaje się do recyklingu! To wszystko dlatego, że Ecoperla Ecobott jest wykonana z trzciny cukrowej.

Droga do powstania butelki zaczyna się na plantacji trzciny cukrowej. Tam rośliny wzrastają nawet do trzech metrów, po czym są ścinane i trafiają do fabryki cukru. Po produkcji powstaje odpad w postaci bagasse, czyli miazgi. To właśnie z niej powstaje zielony polietylen, z którego produkowana jest butelka Ecoperla Ecobott. Eko polietylen coraz częściej staje się alternatywą tworzywa sztucznego produkowanego na bazie ropy naftowej. Jest bezpieczniejszy dla środowiska i wytwarza o wiele niższy ślad środowiskowy, w tym także ślad węglowy. Jej utylizacja i produkcja pochłaniają możliwie najmniejsze ilości wody i energii. To wszystko argumenty świadczące o tym, że to produkt ecofriendly, który pozwoli nam ograniczyć produkcję odpadów w domu.

Butelka przyjazna zdrowiu

Ecoperla Ecobott jest też butelką w pełni przyjazną naszemu zdrowiu. Nie zawiera żadnych substancji toksycznych, jak ftalany czy BPA. Bezpiecznie mogą z niej korzystać dorośli, jak też najmłodsi. Nie dochodzi także do przedostawania się mikroplastiku do napojów. Zielony polietylen pozostaje też neutralny pod względem właściwości organoleptycznych napoju – nie ma na nie wpływu.

Świetny wybór na co dzień

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott doskonale sprawdzi się w codziennym życiu. Możesz ją zabrać wszędzie i ulubiony napój mieć zawsze przy sobie! Warto wziąć pod uwagę posiadanie tak niezwykłej butelki wielorazowej.

Dowiedz się więcej: https://www.zestudni.pl/blog/szukasz-ekologicznej-i-bezpiecznej-butelki-wybierz-ecoperla-ecobott/