Nadmiar żelaza w wodzie użytkowej może mieć bardzo poważne konsekwencje – wpływa negatywnie na zdrowie, ale również na żywotność urządzeń sanitarnych oraz AGD.Poznaj szokujące fakty o żelazie w wodzie!

Usuwanie żelaza i manganu to konieczność, w tym wypadku niezbędnym urządzeniem jest odżelaziacz wody. Dobór urządzenia jest zależny od kilku czynników. Ciekawą ofertę produktów do usuwania żelaza ma polska marka Ecoperla.

Żelazo w wodzie

Woda ze studni może zawierać nadmiar żelaza oraz manganu, ale nie tylko, trzeba obawiać się również bakterii, które mogą być bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Pamiętajmy, że żelazo i mangan w wodzie powinny być usunięte, nie warto zwlekać z tym przedsięwzięciem. Używanie wody z dużą ilością żelaza może doprowadzić do powstawania próchnicy, podrażnień i przebarwień skóry, ale przede wszystkim szkód związanych z domowymi instalacjami oraz AGD mającym styczność z wodą.

Przeczytaj o innych skutkach stosowania wody z żelazem: https://www.zestudni.pl/blog/dlaczego-zelazo-w-wodzie-to-problem/

Jaki odżelaziacz wybrać?

Na rynku dostępne są odżelaziacze wody w różnych przedziałach cenowych. Nie warto jednak kupować takiego urządzenia mając na uwadze wyłącznie cenę.

Dobrze sprawdzi się model z serii Ecoperla Sanitower, on pochodzi od renomowanego producenta, jest bardzo skuteczny, dzięki niemu woda jest dobrze przefiltrowana i zdatna do picia.

Inne propozycje od polskiej marki Ecoperla to choćby Ecoperla Ironitower oraz odżelaziacz wody z komora sprężonego powietrza Ecoperla Oxytower.

Co więcej, warto wiedzieć, że na odżelaziacze wody z serii Ecoperla Tower otrzymasz aż 10 lat gwarancji! To najlepsze świadectwo jakości, jaką proponuje polska marka Ecoperla.

Właściciele własnych ujęć wody mający problem ze zbyt dużą ilością żelaza, powinni zdecydować się na inwestycję w takie urządzenie, dzięki temu można mieć czystą, zdrową wodę.