Twarda woda może być sporym problemem. Zbyt duża zawartość poniekąd zdrowych pierwiastków, takich jak wapń i magnez, prowadzi często do zwiększenia zużycia proszku do prania i płynu do mycia naczyń. Zmiękczacze wody to urządzenia, które zmniejszają stężenie jonów wapnia i magnezu w wodzie. Dokonuje się to poprzez wymianę tych jonów na jony sodu, uzyskane z soli. Kiedy warto zastosować zmiękczacz wody i jak wybrać odpowiedni model?

Zmiękczacz wody to jedno z bardziej oszczędnych rozwiązań. W przypadku filtrów osmotycznych uzyskanie jednego litra czystej wody oznacza utratę nawet kilku litrów tak zwanej wody surowej, nieprzefiltrowanej. Zmiękczacze wody działają w inny sposób, a dodatkowe zużycie wody występuje tylko wtedy gdy konieczna jest regeneracja urządzenia. Zmiękczacz wody, taki jak na przykład Erie IQsoft Eco, warto zastosować wszędzie tam, gdzie problemem jest woda o wysokim lub średnim stężeniu minerałów. Wyżej wymienione jony niektórych pierwiastków mogą powodować osadzanie się kamienia wewnątrz rur oraz urządzeń wymagających wody, takich jak zmywarka do naczyń. Instalacja odpowiedniego modelu zmiękczacza Erie IQsoft pozwala na eliminację tego problemu w łatwy sposób.

Wybierając konkretny model zmiękczacza należy brać pod uwagę przede wszystkim wygodę jego używania oraz efektywność. W przypadku mieszkania, w którym wodę zużywa tylko jedna osoba, odpowiednim modelem będzie Erie IQsoft Eco 9. W sytuacji, gdy wymagania są większe, lepiej wybrać model o większej pojemności i możliwościach przepływu wody.Wyżej podane modele zmiękczaczy Erie IQsoft Eco regenerują się w sposób automatyczny. Należy jedynie pamiętać o uzupełnianiu złoża. Jeśli w urządzeniu będzie zbyt mało soli, włączy się alarm, dlatego nie ma konieczności nieustannego sprawdzania poziomu.

Czym zatem wyróżnia się Erie IQsoft Eco na tle konkurencji?

Wszystkie niezbędne elementy zmiękczacza, w przypadku modeli Erie IQsoft Eco znajdują się w jednym miejscu, co znacznie ułatwia prawidłową instalację urządzenia. Ponadto warto zwrócić uwagę na wygodny wyświetlacz, który pomaga w komfortowym ustawianiu opcji zmiękczacza. Erie IQsoft Eco to gwarancja wysokiej jakości i długiej pracy bez awarii.

Więcej informacji o samym modelu Erie IQSoft, kosztach eksploatacji, danych technicznych znajdziecie na stronie internetowej jednego z oficjalnych dystrybutorów marki Erie w Polsce pod adresem https://www.ultrafiltracja.pl/pl/c/Zmiekczacze/69.