Twarda woda może być sporym problemem. Zbyt duża zawartość poniekąd zdrowych pierwiastków, takich jak wapń i magnez, prowadzi często do zwiększenia zużycia proszku do prania i płynu do mycia naczyń. Zmiękczacze wody to urządzenia, które zmniejszają stężenie jonów wapnia i magnezu w wodzie. Dokonuje się to poprzez wymianę tych jonów na jony sodu, uzyskane z soli. Kiedy warto zastosować zmiękczacz wody i jak wybrać odpowiedni model?

Zmiękczacz wody na problemy z twardą wodą

Zmiękczacz wody to jedno z bardziej oszczędnych rozwiązań. W przypadku filtrów osmotycznych uzyskanie jednego litra czystej wody oznacza utratę nawet kilku litrów tak zwanej wody surowej, nieprzefiltrowanej. Zmiękczacze wody działają w inny sposób, a dodatkowe zużycie wody występuje tylko wtedy gdy konieczna jest regeneracja urządzenia. Zmiękczacz wody, taki jak na przykład Pentair IQsoft, warto zastosować wszędzie tam, gdzie problemem jest woda o wysokim lub średnim stężeniu minerałów. Wyżej wymienione jony niektórych pierwiastków mogą powodować osadzanie się kamienia wewnątrz rur oraz urządzeń wymagających wody, takich jak zmywarka do naczyń. Instalacja odpowiedniego modelu zmiękczacza wody z WiFi Pentair IQsoft pozwala na eliminację tego problemu w łatwy sposób.

Który model zmiękczacza wody z WiFi Pentair IQsoft wybrać?

Wybierając konkretny model zmiękczacza wody należy brać pod uwagę przede wszystkim wygodę jego używania oraz efektywność. W przypadku mieszkania, w którym wodę zużywa tylko jedna osoba, odpowiednim modelem będzie Pentair IQsoft 9. W sytuacji, gdy wymagania są większe, lepiej wybrać model o większej pojemności i możliwościach przepływu wody. Wyżej podane modele zmiękczaczy Pentair IQsoft regenerują się w sposób automatyczny. Należy jedynie pamiętać o uzupełnianiu złoża. Jeśli w urządzeniu będzie zbyt mało soli, włączy się alarm, dlatego nie ma konieczności nieustannego sprawdzania poziomu.

Czym zatem wyróżnia się zmiękczacz wody z WiFi Pentair IQsoft na tle konkurencji?

Wszystkie niezbędne elementy zmiękczacza wody, w przypadku modeli Pentair IQsoft znajdują się w jednym miejscu, co znacznie ułatwia prawidłową instalację urządzenia. Ponadto warto zwrócić uwagę na wygodny wyświetlacz z menu w języku polskim, który pomaga w komfortowym ustawianiu opcji zmiękczacza. Pentair IQsoft to gwarancja wysokiej jakości i długiej pracy bez awarii.

Więcej informacji o samym modelu Pentair IQsoft, kosztach eksploatacji, danych technicznych znajdziecie na stronie internetowej jednego z oficjalnych dystrybutorów marki Pentair w Polsce pod adresem https://www.ultrafiltracja.pl/pl/c/Zmiekczacze/69.