Wśród wielu szkodliwych związków, które niestety nadal dosyć często są obecne w bieżącej wodzie której używamy, są azotany. Niewątpliwie, nalezą do najbardziej szkodliwych związków, których powinniśmy za wszelką cenę unikać.

Azotany w wodzie – dlaczego są szkodliwe?

Usuwanie azotanów jest istotne z tej przyczyny, że utleniają one hemoglobinę. Utrudnia to więc transport tlenu w organizmie, co może mieć bardzo niepożądane konsekwencje. W skrajnych przypadkach, może to nawet prowadzić do śmierci, szczególnie u młodych osób. Ponadto, u dzieci również może dojść do choroby zwanej sinicą, jeśli regularnie stykają się one z azotanami. Warto również zauważyć, że azotany to związki, które uważane są za silnie rakotwórcze. Jak więc widać, azotany w wodzie mogą zaszkodzić człowiekowi co najmniej na kilka sposobów.

Jak usunąć azotany?

Do usuwania z wody azotanów służą specjalne urządzenia. Przykładem jest Ecoperla Nitratower. Jest to jeden z najpopularniejszych tego typu sprzętów. Niewątpliwie, Ecoperla Nitratower jest skuteczny, jednak posiada również inne zalety. Warto wspomnieć o tym, że wśród tego typu urządzeń jest to jeden z najbardziej ekonomicznych sprzętów. Rzecz w tym, że Ecoperla Smart System zapewnia tanią eksploatację urządzenia.