Wiemy już, że uzdatnianie wody (filtracja wody) jest korzystna i dla naszego zdrowia i dla naszego portfela. Jednak to, jakie wybrać filtry do wody, a następnie je zainstalować, stanowi dla nas nie lada kłopot. Przede wszystkim uzdatnianie wody musimy oprzeć na analizie fizykochemicznej naszej wody i dopiero potem dobierać odpowiednie filtry do wody.

To przerasta możliwości przeciętnego Kowalskiego. Dlatego warto wynająć firmę zewnętrzną zajmującą się instalacją urządzeń filtrujących. Posiada ona odpowiednie mierniki i przeprowadzi kompleksowe badania wody, bez którego nie sposób wiedzieć jaki jest jej skład.

Można też oczywiście załatwić sprawę metodą „zrób to sam”. W sieci pełno jest gotowych schematów z instalacjami wodnymi, jednak i tutaj trzeba najpierw wiedzieć jakie związki chemiczne i w jakim natężeniu występują w naszej wodzie, bez tego nie wiemy po prostu, jakie filtry do wody będą dla nas odpowiednie.

Wybieraj produkty filtracyjne rozważnie

Na szczęście i na nieszczęście asortyment urządzeń, narzędzi i części zamiennych, na których oparte jest uzdatnianie wody jest bardzo duży. Na szczęście, bo jest w czym wybierać i są różne przedziały cenowe. Na nieszczęście, bo osoba nieobeznana nie wie co z tego ogromu produktów wybrać.