Domowa produkcja mineralnej wody pitnej może okazać się bardzo prosta. Dzieje się tak, dlatego, że wykorzystana zostaje odwrócona osmoza. Co to takiego? Najprościej mówiąc jest to proces filtracji. Dzięki temu dostają się do naszego kranu jedynie cząsteczki wody, bez żadnych zanieczyszczeń. Ten proces pozwala na to, że filtry do wody mogą funkcjonować bez jakichkolwiek problemów. Filtry osmotyczne są najlepsze do stosowania w domu, najczęściej w kuchni. Dzieje się tak, dlatego, że zazwyczaj są to małe, kompaktowe urządzenia, które zmieszczą się w małej szafce pod zlewozmywakiem i z powodzeniem mogą tam pozostać, gdyż w wielu przypadkach nie potrzebują podłączenia do prądu. Oprócz oczyszczania z zanieczyszczeń mechanicznych wpływa także na smak i zapach wody poprzez usunięcie z niej chloru.

Najpopularniejsze filtry do wody to te działające na zasadzie odwróconej osmozy. Służą do produkcji czystej wody spożywczej. Jest to zjawisko, które w przyrodzie występuje dość często jednak na zasadzie procesu nieodwróconego. Najprościej mówiąc jest to po prostu proces filtrowaniu. Odwrócona osmoza działa tak, że woda pod ciśnieniem sieci wodociągowej przez zostaje przeciśnięta przez półprzepuszczalną błonę, dzięki temu usunięte zostają wszystkie zanieczyszczenia i przeciskają się jedynie cząsteczki czystej wody.

Brudna woda, czyli roztwór o większym stężeniu przepływa do roztworu o mniejszym. Najchętniej kupowanym jest filtr Puricom Stella, ze względu na szereg cech, którymi się charakteryzuje. Jest łatwy w użyciu, cichy i prawie niezauważalny w codziennym użytkowaniu. Wystarczy jedynie raz na 12 miesięcy pamiętać o wymianie zanieczyszczonych wkładów filtracyjnych. Urządzenie to pochodzi od europejskiego producenta, dlatego bez problemu znajdziemy markowe elementy i akcesoria, które ułatwią nam użytkowanie. Posiada on dwa filtry węglowe, dzięki czemu woda jest smaczniejsza i nie ma zapachu chloru. Sprzęt ten można w łatwy sposób utrzymać w czystości, ponieważ porządkuje on wężyki, które są niezwykle elastyczne. Co więcej, jego dodatkowym atutem jest mineralizacja wody, dzięki czemu nie będziemy musieli kupować jej w sklepie. Sprawdzi się doskonale w domkach jednorodzinnych i mieszkaniach. Woda będzie krystalicznie czysta, smaczniejsza, a także będzie miała zwiększone walory zdrowotne.