Woda alkaliczna to jedno z największych odkryć naszych czasów, którym już dość długo zachwycają się lekarze i wszyscy żywo zainteresowani swoim zdrowiem, naturalnym trybem życia i dobrym samopoczuciem. Jak działa ta niezwykła woda żywa?

Woda o podwyższonym pH

Na tak korzystne dla ludzkiego zdrowia działanie ma wpływ przede wszystkim wartość pH wody alkalicznej. Zwyczajna woda ma pH około 7, natomiast woda żywa powinna mieć pH o wartości 8,5-9,5. Dzięki temu, że woda taka naładowana jest wolnymi elektronami staje się automatycznie antyutleniaczem.

W walce z wodnymi rodnikami

Dzięki właściwościom antyutleniającym woda żywa doskonale radzi sobie z wolnymi rodnikami, po prostu eliminując je przy pomocy swoich elektronów. Im mniej wolnych rodników, tym organizm jest silniejszy, zdrowszy i wolniej się starzeje.

Dla równowagi kwasowo-zasadowej

Bardzo ważną zaletą wody żywej jest także utrzymywanie równowagi kwasowo-zasadowej, a dzięki temu walka z zakwaszeniem organizmu. Dzięki takim wkładom do filtrów wody jak Ecoperla Elixir można uzyskać pH wody nawet o wartość 9,5 co ma niebagatelny wpływ na równowagę. Pijąc regularnie wodę alkaliczną i stosując zdrową dietę można stosunkowo szybko pozbyć się problemu zakwaszenia.