Na temat zmiękczacza wody narosło wiele mitów, które skutecznie zniechęcają ludzi do zakupu tego bardzo przydatnego urządzenia. Tymczasem z problemem twardej wody w domu należy walczyć, a zmiękczacz wody jest problemem, które załatwi sprawę skutecznie i na zawsze.

Mity na temat zmiękczacza wody

Jako że zmiękczacz wody likwiduje z niej jony magnezu i wapnia, zastępując je jonami sodu, wiele osób uważa, że zmiękczona woda będzie miała słony smak. Jest to błąd – używanie zmiękczacza w żaden sposób nie wpływa na smak wody lub jej zapach.

Niektórzy boją się również, że eksploatacja zmiękczacza wody przysporzy im dodatkowych problemów i pracy. Nic bardziej błędnego. Sól tabletkowana, która pozwala na regenerację złoża sprawia, że zmiękczacz działa bezawaryjnie i bezproblemowo prze naprawdę długi czas. Okresowa wymiana złoża sprawi, że problem twardej wody można pożegnać raz na zawsze.

Zmiękczacz wody – fakty

Faktem jest, że zainstalowanie zmiękczacza wody jest rozwiązaniem bardzo ekonomicznym. Urządzenia domowe działające na bazie miękkiej wody zużywają o nawet 20% procent mniej energii elektrycznej, co przekłada się bezpośrednio na wysokość rachunków. Stosowanie miękkiej wody pozwala również na zmniejszenie ilości używanych do prania czy mycia detergentów.