Osoby, które posiadają wrażliwą skórę wiedzą, ile wysiłku wymaga jej pielęgnacja. Problem dotyczyć może całego ciała lub tylko jednej części, na przykład twarzy lub skóry głowy. Warto mieć świadomość, że twarda woda może potęgować ich podrażnienie oraz przesuszenie.

W takim wypadku kosmetyki pielęgnacyjne mogą nie przynosić oczekiwanych rezultatów. Regularny kontakt z twardą wodą nie jest odpowiedni dla ludzi z wrażliwą skórą. Dlatego pierwszym krokiem do poprawy jej kondycji jest obniżenie poziomu twardości, jaką posiada woda. W tym celu warto zainstalować zmiękczacz wody, który usunie z niej szkodliwe jony wapnia oraz magnezu.

W poszukiwaniu idealnego zmiękczacza wody

Szukając odpowiedniego urządzenia, warto zapoznać się z serią zmiękczaczy wody od polskiej marki Ecoperla Softower. Oprócz redukcji twardości wody, eliminuje z niej także żelazo oraz mangan, po wykryciu ich niewielkiego przekroczenia.

Produkt ten wykorzystuje monosferyczną żywicę jonowymienną, która wyprodukowana jest w Niemczech. Natomiast głowica sterująca pochodzi od producenta amerykańskiego. Warto wiedzieć, że jest ona bezawaryjna, co z pewnością korzystnie wpłynie na efektywność i trwałość urządzenia. Poziom twardości wody można swobodnie regulować, co umożliwi dopasowanie go do swoich potrzeb.

Co więcej, na zmiękczacz wody z serii Ecoperla Softower otrzymasz aż 10 lat gwarancji! To najlepsze świadectwo jakości, jaką proponuje polska marka Ecoperla.