Są problemy występujące w wodzie z własnego ujęcia, z którymi po prostu trzeba się uporać. Najczęściej występującymi i powodującymi dość sporo utrudnień są przekroczenia żelaza i manganu. Wśród metod na usuwanie tych substancji pojawiła się jeszcze jedna w postaci Ecoperla Oxytower!

Wysokie stężenia żelaza i manganu obecne w wodzie użytkowej nie są groźne z punktu zdrowotnego, jednak jeśli tylko zostaną wykryte, wiele osób natychmiast decyduje się na zakup urządzeń uzdatniających wodę, które by sobie z tym poradziły.

Dlaczego tak jest? Przede wszystkim ze względu na osad, ciężkie do usunięcia przebarwienia, nieodpowiedni smak, zapach wody oraz jej barwę. Oba przekroczenia bardzo psują estetyką powierzchni, na których osiadają. Ponadto osad powoduje spadki wydajności instalacji oraz poważne awarie. Jest to też niemal idealne środowisko do rozwoju bakterii, również tych niebezpiecznych dla ludzkiego organizmu.

Oba przekroczenia zazwyczaj występują w parze, a ich redukcja z wody wymaga zastosowania właściwych metod uzdatniania. Te powinny być dobierane na podstawie panujących warunków, zapotrzebowania na wodę, ale przede wszystkim na podstawie analizy wody.

Najpopularniejsza metoda na żelazo i mangan w wodzie

Z doświadczenia sprzedawców i ekspertów z branży uzdatniania wody wynika, że właściciele własnych ujęć najczęściej decydują się na wybór odżelaziacza i odmanganiacza działającego ze wstępnym napowietrzaniem wody.

Ta metoda jest bardzo wygodna w zastosowaniu, ponieważ do działania wcale nie wymaga stosowania środków chemicznych. Nie trzeba niczego dosypywać, sprawdzać poziomu regeneratu. To gwarancja minimalnego czasu poświęcanego urządzeniu, a przy okazji większe bezpieczeństwo niż w przypadku na przykład dozowania nadmanganianu potasu. Brak regeneratów to również oszczędności, ponieważ do regeneracji stosowana jest jedynie woda.

Dwa rodzaje odżelaziaczy i odmanganiaczy

Odżelaziacze i odmanganiacze działające ze wstępnym napowietrzaniem można właściwie podzielić na dwie grupy. Pierwszą z nich są klasyczne produkty, które do działania potrzebują zewnętrznej sprężarki lub zwężki napowietrzającej oraz zbiornika ciśnieniowego ocynkowanego. Fakt, że takie stacje filtracyjne zajmują sporo miejsca, ale przy tym są niezwykle wydajne i bez problemu radzą sobie z bardzo dużymi przekroczeniami, przy dużym zużyciu wody.

Nie każdy ma jednak przestrzeń na montaż tak dużego układu. W wielu przypadkach w gospodarstwie domowym działa już hydrofor membranowy. W związku z tym powstała druga grupa odżelaziaczy i odmanganiaczy, które współpracują z hydroforem przeponowym i zajmują minimum miejsca.

Mowa tu o odżelaziaczach i odmanganiaczach z komorą sprężonego powietrza, które cały proces napowietrzania, a następnie odżelaziania i odmanganiania wody przeprowadzają wewnątrz butli ciśnieniowej.

Aby zastosować taki rodzaj oczyszczania wody, trzeba spełniać pewne warunki. Dość istotne są przekroczenia żelaza i manganu, ponieważ te urządzenia nie radzą sobie z każdymi przekroczeniami. Oprócz tego bardzo istotne jest odpowiednie pH. Jeśli będzie niższe niż 7,5, może nie dochodzić do reakcji utleniania substancji.

Jeśli woda ma parametry odpowiednie do zastosowania odżelaziacza i odmanganiacza z komorą sprężonego powietrza, to założenie takiego urządzenia zdaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem.

Ostatnio na rynku pojawiła się bardzo ciekawa propozycja od polskiej marki w postaci Ecoperla Oxytower. To nowoczesny, solidny i bardzo tani w utrzymaniu produkt polskiej marki.

To musisz wiedzieć o Ecoperla Oxytower

Ecoperla Oxytower jest produktem dopracowanym w najdrobniejszych detalach. Nad jego doskonałą jakością pracowali najwięksi z branży uzdatniania wody, w tym choćby firma Clack, która zapewniła głowicę sterującą.

Wszystkie komponenty powstają w amerykańskich i europejskich fabrykach. Obecnie Ecoperla Oxytower jest dostępny jedynie w wariancie z 75 litrami złoża. Jako materiał filtracyjny zastosowano granulowane złoże katalityczne Birm. To wyróżnia się trwałością i możliwość działania w szerokim zakresie temperatur.

Ecoperla Oxytower jest jednym z najtańszych w utrzymaniu urządzeń tego typu. Taką zaletę zawdzięcza zastosowaniu Ecoperla Smart System. Jest to system precyzyjnie dobranych ustawień głowicy sterującej, dzięki któremu urządzenie pobiera na regenerację tylko tyle wody, ile faktycznie potrzebuje, by oczyścić dokładnie złoże.

Co więcej, na stację uzdatniania Ecoperla Oxytower otrzymasz aż 10 lat gwarancji! To najlepsze świadectwo jakosci, jaką proponuje polska marka Ecoperla.

Bezproblemowe usuwanie żelaza i manganu

Żelazo i mangan w wodzie z własnego ujęcia wcale nie muszą być utrapieniem. Jak widać, da się szybko i skutecznie pozbyć kłopotów, nawet posiadając hydrofor przeponowy. Dzięki solidnemu wykonaniu Ecoperla Oxytower z całą pewnością posłuży przez wiele lat w licznych gospodarstwach domowych.