Już od dawna wiemy, że bez wody nie byłoby życia, my nie moglibyśmy istnieć. Istotne jest regularne nawadnianie. Stosowanie do tego zwykłej wody nie zawsze jest jednak wystarczające i nie zapewnia odpowiednich efektów. Jaką wodę więc wybrać?

Dlaczego warto odpowiednio nawadniać organizm?

Przede wszystkim ze względu na to, że woda stanowi sporą część całego organizmu, bierze udział w wielu zachodzących procesach biochemicznych. Jej odpowiedni poziom sprawia, że nie odczuwamy pragnienia, bólów głowy, mamy lepszą koncentrację. Regularne picie wody pomaga walczyć z otyłością, sprawia też, że w mniejszym stopniu odczuwamy zmęczenie.

Zwykła woda może nie wystarczyć

Obecnie nastała moda na rodzaje wody, które nawadniają znacznie skuteczniej, szybciej przedostają się do komórek organizmu. Wśród nich można wymienić: wodę alkaliczną oraz wodę wodorową. Mają one specjalne właściwości, w tym na przykład wysokie pH, które pomaga zachować równowagę kwasowo-zasadową.

Jak uzyskać taką wodę?

Najlepszym sposobem na uzyskanie wody alkalicznej i wodorowej jest wkład polskiej marki Ecoperla Elixir. W dodatku woda, która zostanie przez niego przefiltrowana jest pełna ważnego dla gospodarki mineralnej magnezu. Dodatkowym plusem jest to, że taka woda nie pozostawia osadu.