Filtry kołnierzowe Cintropur są dostarczane w pakietach firmowych, dzięki czemu można je natychmiast zainstalować. Kołnierze powinny być zamontowane na kwadracie, który ma dwa górne otwory wpisane w linię poziomą. Elementy te są w pełni zgodne z obowiązującymi normami, dzięki czemu mają otwory o odpowiednim kształcie.

W zależności od typu kołnierze wymagają czterech lub ośmiu śrub. Wszystkie śruby powinny być szczelne, ale dokręcone z umiarkowaną siłą. Warto mieć na uwadze, że wszystkie filtry i wkłady CIntropur zostały specjalnie przystosowane do wygody użytkownika. Dzięki temu kołnierzowe filtry CIntropur są bardzo łatwe w montażu.

Konstrukcja dopracowana w najdrobniejszych szczegółach

Dokładne uszczelnienie kołnierza zapewnia dobrą jakość oraz wysoką wydajność. Może być on opcjonalnie zakupiony z filtrem, a także z różnymi wkładami Cintropur. Oba te produkty są powszechnie dostępne na rynku, więc ich kupowanie nie jest problemem. Warto używać również oryginalnych sprzęgieł dostarczonych przez firmę. Głowica filtra ma określony gwint metryczny, więc użycie innych złączy dostępnych na rynku może nie przynieść pożądanego efektu.

Na stronie https://www.filtry-do-wody.info/producent/cintropur/ dowiesz się jeszcze więcej.

Jak prawidłowo eksploatować filtry Cintropur?

Nieznacznie odmienna instalacja przebiega w odniesieniu do filtrów niekołnierzowych. Podczas montażu należy stosować specjalne nakrętki mocujące, które muszą być przykręcone do głowicy. W celu zapewnienia szczelności połączeń gwintowanych, wszystkie popularne typy produktów handlowych mogą być dowolne, ale zaleca się stosowanie specjalnej pasty. Ponownie należy używać oryginalnych złączy dostarczonych przez firmę, ponieważ gwint metryczny głowicy filtracyjnej również uniemożliwia korzystanie z innych połączeń. W przypadku wysokiego ciśnienia zalecane jest dokręcenie ich za pomocą klucza nasadowego. Gdy ciśnienie jest włączone, wymagane jest dokładne sprawdzenie szczelności, co gwarantuje pełną wydajność i funkcjonalność.