Węgiel aktywny – co warto wiedzieć na temat tego materiału filtracyjnego?

kolumna węglowa z węglem aktywnym Ecoperla Carbotower

Węgiel aktywny – co warto wiedzieć na temat tego materiału filtracyjnego?

Węgiel aktywny jest doskonałym adsorbentem, który początkowo stosowany był jedynie w medycynie. Dziś ma już znacznie szersze zastosowanie, przede wszystkim ze względu na wiele możliwości, jakie zapewniają jego właściwości. Gdzie jest używany w filtracji wody?

Kolumny węglowe – sposób na czystą wodę w całym domu

Kolumna węglowa Ecoperla Carbotower to urządzenie do oczyszczania wody, które w pełni korzysta z możliwości i zalet, jakie daje stosowanie węgla aktywnego. W tym przypadku butlę ciśnieniową wypełnia najwyższej jakości węgiel aktywny wytwarzany z łupin orzechów kokosowych. Jest uznawany za najbardziej trwały i wydajny.

Ecoperla Carbotower jest produkowany na terenie Europy z solidnych i sprawdzonych komponentów. Dzięki temu można mieć pewność, że wybiera się urządzenie, które posłuży bezawaryjnie przez długie lata.

Co więcej, na kolumnę węglową z serii Ecoperla Carbotower otrzymasz aż 10 lat gwarancji! To najlepsze świadectwo jakości, jaką proponuje polska marka Ecoperla.

Historia węgla aktywnego

Pierwszy raz węgiel, aktywny zastosowany został już za czasów Hipokratesa – wówczas substancja ta wykorzystywana była do zasypywania ran, aby uniknąć między inny przykrego zapachu, jaki się z nich wydobywa.

Węgiel aktywny, jako inicjator adsorpcji funkcjonuje dopiero od roku 1771. Autorem odkrycia tego zjawiska był uznany wówczas szwedzki naukowiec nazwiskiem Scheele.

Węgiel aktywny jest doskonałym adsorbentem. Według zapewnień specjalistów jest on w stanie pochłonąć substancje w wielkości prawie 20% własnej masy, co w porównaniu do innych jest wynikiem dość imponującym.

Ecoperla Carbotower jest chętnie polecany przez użytkowników.


4 komentarze

Wera

17 września 2019 at 4:04 pm

Do tej pory używałam jedynie dzbanka z wkładem węglowym, ale trochę przestałam im ufać. Poszukuję od niedawna jakiegoś filtra pod kran, który przygotuję moją wodę do bezpośredniego spożycia przeze mnie oraz dzieci. Czytałam o systemach odwróconej osmozy i ultrafiltracji od Ecoperla. Z tego co wiem, to każdy system do kuchni ma jakiś filterek węglowy, więc woda musi być smaczna. Wydaje mi się, że to może być moje odkrycie 🙂

Rysa

10 października 2019 at 3:18 pm

Na pewno super poprawia smak wody! Założyliśmy ostatnio kolumnę na cały dom, rok po tym jak zamontowalismy zmiękczacz. W połączeniu są świetne!

IK

27 listopada 2019 at 2:11 pm

Jestem fanką węgla aktywnego w róŻnych aspektach zycia – kosmetyce, filtracji wody czy zdrowia 🙂 Wierzę w jego działanie w 100%

Ania

21 stycznia 2020 at 1:03 pm

Woda po kolumnie węglowej jest jak po dzbanku – tak słyszałam 🙂 Kusi mnie trochę zmiękczacz z węglem, nie jest dużo droższy od normalnych Ecoperli, sprawdzałam.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.