Czy pamiętasz o tym, żeby spożywać przynajmniej dwa litry wody dziennie? Jeżeli odpowiedź brzmi ”tak”, gratulujemy. Ale czy wiesz, że woda wodzie nierówna i tylko żywa woda ma naprawdę dobry wpływ na Twój organizm? Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego faktu i pije ”byle co” w przeświadczeniu, że robi coś dobrego dla swojego ciała i kondycji. Tym czasem nie zawsze jest to prawda.

Woda alkaliczna to najzdrowszy wybór, o czym nie każdy wie. Jej cechą charakterystyczną jest dość wysoki współczynnik pH, który powoduje, że łatwiej utrzymać organizmowi równowagę kwasowo-zasadową. Inną kwestią jest też to, że taka woda jest zdecydowanie łatwiej wchłaniana przez organizm i lepiej nawadnia.

Ale skąd brać wodę alkaliczną? Odpowiedź może być tylko jedna. Jonizatory wody to najlepsze rozwiązanie tego problemu. Są to urządzenia, które wykorzystują elektrolizę i dzięki niej pozwalają na uzyskanie dwóch rodzajów wody – alkaliczną oraz kwaśną. Co ciekawe, kupując taki jonizator, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, z czego są stworzone elektrody. Największą trwałością charakteryzują się elektrody tytanowe, które są wykorzystywane w najdroższych i najpewniejszych jonizatorach wody.

Innym skutecznym sposobem pozyskiwania świeżej, pitnej wody alkalicznej jest system odwróconej osmozy polskiej marki Ecoperla Rosa. Na stronie https://www.zestudni.pl/odwrocona-osmoza-ecoperla-rosa/ można znaleźć więcej informacji na temat jej działania. Jest w stanie podwyższyć pH wody nawet do wartości 9,5 oraz nadać jej właściwości prozdrowotne.