Zdradzamy prosty sposób na usuwanie azotanów!

Usuwanie azotanów z wody

Zdradzamy prosty sposób na usuwanie azotanów!

Źródłem azotanów jest woda, ale także pożywienie. Znajdują się w mięsie, serach, a nawet w warzywach. Duże spożycie wody powoduje, że to ona jest głównym źródłem tych szkodliwych substancji w ciele człowieka.

Dlaczego azotany znajdują się w wodzie?

Azotany znajdują się w niej ze względu na ścieki przemysłowe i miejskie, a także spływy z wysypisk miejskich. Nie bez znaczenia pozostają także fermy zwierząt hodowlanych.

Niezwykle często zanieczyszczenia spowodowane są przeciekami z pól, które nawożone są nawozami sztucznymi i organicznymi. Wzrost azotanów jest bardzo dobrze widoczny w krajach wysoko rozwiniętych, takich jak Francja czy USA.

Azotany są w wodach ze względu na to, że łatwo się rozpuszczają. Problem ten staje się coraz bardziej poważny. Przyczyniło się to do wydania dyrektywy, która nakazuje ograniczenia stosowanych nawozów mineralnych oraz organicznych.

Dobry sposób na azotany w wodzie

Woda ze studni głębinowej jest niezwykle narażona na zanieczyszczenia azotanami. Ma to ogromny wpływ na zdrowie. Warto sprawdzić poziom azotanów w swojej wodzie i zadziałać, jeśli jest on nieodpowiedni.

Pomoże w tym przypadku stacja polskiej marki z serii Ecoperla Nitratower, której zadaniem jest uzdatnienie wody do picia i użytkowania, poprzez pozbawienie jej azotanów oraz siarczanów.

Przeczytaj więcej o działaniu Ecoperla Nitratower: https://www.krainawody.pl/701-usuwanie-azotanow-ecoperla-nitratower-l.html


1 Comment

wandzia

24 września 2018 at 3:29 pm

Przerażające, że coś, czego praktycznie nie dostrzegamy ma taki wpływ na nasz organizm. Zwłaszcza, że nie chodzi tu o łatwo uleczalne dolegliwości, ale nawet o nowotwory.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.