Zadbaj o to, aby woda z Twojego ujęcia była bezpieczna

bakterie w wodzie ze studni

Zadbaj o to, aby woda z Twojego ujęcia była bezpieczna

Kiedy zaczynamy zastanawiać się nad sterylizacją wody, na ogół oznacza to zadbanie o bezpieczeństwo wody pitnej dla nas i naszej rodziny. Warto jednak spojrzeć szerzej na to zagadnienie, gdyż bakterie w wodzie mogą zagrażać również naszym zwierzętom.

Zadbajmy o zdrowie zwierząt

Choć powszechnie uważa się, że zwierzęta cechuje znacznie niższy poziom higieny oraz zdecydowanie wyższa tolerancja na brud niż można to powiedzieć o ludziach, nie oznacza to przecież, że całkowicie możemy pominąć ten temat. Niepokojąco często bowiem zdarza się, że na skutek podawania zwierzętom do picia nie do końca czystej wody, musimy liczyć się z dodatkowymi wydatkami na weterynarza. Problem narasta, jeśli mówimy o warunkach wiejskich, gdzie w gospodarstwie możemy się spodziewać bardzo dużej liczby zwierząt. Wtedy też tym bardziej powinno nam zależeć na szybkiej i efektywnej metodzie sterylizacji wody.

Wskazana sterylizacja wody

Sterylizacja wody ze studni wydaje się tu być najbardziej rozsądnym rozwiązaniem, ze względu na niski koszt jej dostarczenia. W większości przypadków bowiem taka woda jest dla nas darmowa, a sam proces sterylizacji, wykorzystujący promieniowanie UV, również nie wnosi zbyt dużego narzutu kosztów. Dlatego też warto zainstalować odpowiednią aparaturę do sterylizacji, aby zmniejszyć zagrożenia dla zdrowia – naszego i naszych zwierząt. Na stronie https://www.krainawody.pl/6-lampy-bakteriobojcze znajdziesz swoją lampę bakteriobójczą do uzdatniania wody ze studni.


2 komentarze

artek

24 września 2018 at 3:31 pm

My po badaniach wody ze studni (zrobiliśmy fizykochemię i bakteriologię) niemal natychmiast zdecydowaliśmy się na założenie lampy bakteriobójczej i dezynfekcję studni. Lampa UV z pewnością pomoże nam w skutecznym zapobieganiu wystąpienia skażenia.

kornel

24 września 2018 at 3:32 pm

U nas to dopiero była kiepska jakość wody! Żelazo, mangan, jon amonowy, a do tego wszystkiego jeszcze woda była twarda. Na szczęście i na to mądrzy ludzie znaleźli sposoby w postaci stacji wielofunkcyjnych.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.