Wszystko, co powinieneś wiedzieć o żelazie w wodzie ze studni

odżelaziacz wody w gospodarstwie domowym

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o żelazie w wodzie ze studni

Nadmiar żelaza i manganu jest jednym z najczęstszych problemów napotykanych przez właścicieli własnych ujęć wód, takich jak studnie głębinowe. Na szczęście można łatwo rozpoznać pierwsze objawy wysokiej zawartości żelaza, dzięki czemu da się skutecznie rozwiązać ten problem. Zwykle nadmiar żelaza i manganu przejawia się obecnością brązowych plam na armaturze łazienkowej oraz zmienionym, nieprzyjemnym smakiem i zapachem wody, a także żółtymi plamami na wypranej odzieży.

Uważaj, żelazo w wodzie może szkodzić zdrowiu

Jednak woda z nadmiarem żelaza i manganu może być jeszcze bardziej niebezpieczna, ponieważ szkodzi zdrowiu i przyczynia się do uszkodzenia systemu wodnego i urządzeń gospodarstwa domowego z nim związanych. Bardzo często woda ze studni charakteryzuje się przekroczoną ilością żelaza i manganu. Problemy te można skutecznie rozwiązać stosując odpowiednie odżelaziacze wody. W tym celu należy się upewnić, że wybrany rodzaj złoża gwarantuje działanie systemu w przypadku określonych parametrów. Wybierając odżelaziacz wody, warto wziąć pod uwagę produkty Ecoperla, które cechują się doskonałą jakością oraz pozwalają na kompleksową obsługę. Znajdziesz je choćby w sklepie internetowym: https://www.filtry-do-wody.info/sklep/odzelaziacze-wody/

Jaki odżelaziacz wody do domu?

W przypadku rozwiązań domowych stosuje się specjalne  odżelaziacze, pozwalające na bardzo skuteczne i efektywne usuwanie żelaza i manganu. Normalne zmiękczacze wody nie są w stanie radzić sobie ze zbyt wysokimi stężeniami tych pierwiastków i dlatego często ulegają awariom. Przy kilku zanieczyszczeniach najlepiej jest przeprowadzić usuwanie żelaza przez wymianę jonów. W tym procesie żelazo jest wymieniane i usuwane razem z wapniem i magnezem oraz amoniakiem, manganem i związkami organicznymi w płukaniu przez złoże, które jest następnie regenerowane. Wiele żywic jonowymiennych umożliwia usuwanie znacznych ilości żelaza i manganu.


1 Comment

Kazik

24 września 2018 at 3:43 pm

Żelazo to główny problem w wodzie, jeśli decydujesz się na własne ujęcie. U nas we wsi praktycznie każdy ze swoją studnią ma w jakimś stopniu zanieczyszczoną wodę. Tylko każdy chodził i polecał sobie firmę, która sprzedaje odżelaziacze wody.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.