Twarda woda – kilka wskazówek jak ją rozpoznać

skutki stosowania twardej wody w domu

Twarda woda – kilka wskazówek jak ją rozpoznać

Kategorie: Zmiękczacz wody

Wodę można sklasyfikować w bardzo prosty sposób – można ją podzielić na wodę twardą oraz miękką. Twarda woda w domu może powodować wiele zniszczeń, w tym również awarie sprzętu AGD.

Woda miękka nie już tak bardzo agresywna. Problemy z twardą wodą mogą nas kosztować nie tylko wiele nerwów, ale również może ona powodować dodatkowe koszty. Na szczęście z twardością wody można walczyć, ponieważ istnieją sposoby na twardą wodę. Trzeba jednak wiedzieć, z jak bardzo twardą wodą mamy do czynienia.

Jak sprawdzić twardość wody?

Jeśli woda pitna dostarczana jest do domu z sieci wodociągowej, informację na temat jej jakości, w tym również twardości, możemy uzyskać od lokalnego dostawcy wody (zarządcy sieci wodociągowej). Gdy woda czerpana jest z indywidualnego ujęcia, jej twardość możemy sprawdzić samodzielnie za pomocą kropelkowego testera twardości wody lub testera paskowego (dzięki niemu, oprócz twardości wody można również sprawdzić zawartość chloru oraz pH wody). Możemy również pobraną próbkę przekazać do bardziej zaawansowanych badań laboratoryjnych do lokalnej stacji sanepidu. Wówczas będziemy mieli pewność, z jak bardzo twardą wodą mamy do czynienia, co z kolei ułatwi dobór ostatecznego rozwiązania – zmiękczacza wody o odpowiedniej wielkości.


1 Comment

Kinga

24 września 2018 at 3:44 pm

Twarda woda to ogromny problem, na szczęście jest w miarę łatwa do rozpoznania. Wystarczy jedynie spojrzeć na dno czajnika. Kamień mówi sam za siebie! A pomyślcie, że taki sam osad gromadzi się w rurach, sprzęcie AGD. Od tego już tylko krok do awarii.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.