Skuteczne zwalczanie żelaza z wody

wysokie stężenie żelaza w wodzie z własnego ujęcia

Skuteczne zwalczanie żelaza z wody

Bardzo często woda mająca swoje pochodzenie w ujęciach głębinowych zawiera wysokie stężenie rozpuszczonych związków żelaza i manganu. Jeżeli zawartość tych pierwiastków jest zbyt wysoka, woda może wydzielać nieprzyjemny zapach, a także posiadać metaliczny posmak. Na armaturze łazienkowej, ceramice sanitarnej oraz wypranych tkaninach zaczynają pojawiać się charakterystyczne plamy. Woda posiadająca duże ilości żelaza i manganu jest również niezwykle podatna na występowanie skażeń mikrobiologicznych. Problemy te może skutecznie zlikwidować jedynie odżelaziacz wody.

Jak działa odżelaziacz wody?

Odżelaziacze wody skutecznie usuwają z wody żelazo oraz mangan. Ich działanie charakteryzuje się wysoką wydajnością, jednak wraz z dopuszczalną prędkością jest ona ściśle uzależniona od indywidualnych parametrów surowej wody. Strącenie oraz odfiltrowanie związków żelaza oraz manganu przebiega na drodze katalitycznej. Urządzenia tego typu wyposażane są w specjalną, elektroniczną głowicę sterującą, która nadzoruje cały cykl płukania zboża. Posiada również niekorodujący zbiornik, zazwyczaj wykonany z niezwykle wytrzymałych włókien szklanych. Głównym elementem odżelaziacza jest jednak wysokowydajne złoże, którego katalityczne właściwości utleniające przyczyniają się do usuwania żelaza i manganu.

Przeczytaj o odżelaziaczach wody na https://www.zestudni.pl/odzelaziacze-wody/

Filtracja wody bez tajemnic

Usuwanie żelaza to proces, który dzieli się na trzy podstawowe fazy. Pierwszą z nich jest utlenianie, w którym związki żelazowe oraz manganowe stają się elementami nierozpuszczalnymi w wodzie. W procesie tym udział bierze specjalnie wybrane złoże filtracyjne. Na kolejnym etapie wytrącony osad jest odfiltrowywany, a następnie wypłukiwany. Odżelaziacz wody wymaga jednak od czasu do czasu przeprowadzenia procesu regeneracji, której częstotliwość uzależniona jest głównie od poziomu zanieczyszczenia wody oraz natężenia jej przepływu.


Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.