Prosty sposób na codzienną szklankę smacznej wody

ultrafiltracja Ecoperla Slimline POU

Prosty sposób na codzienną szklankę smacznej wody

Woda jest podstawowym napojem, jednak skąd właściwie można ją czerpać? Wiele osób rezygnuje z poboru wody pitnej z kranu, ponieważ nie odpowiada im pod względem smaku i zapachu. Czy jest na to jakiś sposób? Czy jedyną alternatywą pozostaje woda butelkowana?

Rynek wody butelkowanej ma się w Polsce całkiem dobrze. To jedna z najczęściej wybieranych alternatyw dla wody z kranu. Warto jednak mieć na uwadze, że jest to wybór znacznie droższy, wymagający więcej uwagi i mocno zanieczyszczający środowisko.

Okazuje się, że smaczną wodę o odpowiednim zapachu można uzyskać również w inny sposób. Jak dokładnie? Za sprawą filtrów kuchennych!

W ciągu ostatnich lat filtry kuchenne bardzo zyskały na popularności. Wiele osób zainteresowało się tematem w ramach coraz większej świadomości ekologicznej. To dobra, często bardziej ekologiczna i ekonomiczna alternatywa wody sprzedawanej w plastikowych butelkach.

Wśród filtrów kuchennych jedną z najbardziej ekologicznych propozycji są systemy ultrafiltracji. Nie powodują odrzutu wody do kanalizacji, a w dodatku nie potrzebują zasilania prądem do działania.

Ostatnio na rynku swoją premierę miała ultrafiltracja polskiej marki Ecoperla Slimline POU – bardzo interesująca propozycja od marki Ecoperla, która zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji.

3 etapy filtracji wody

Woda w Ecoperla Slimline POU jest filtrowana na trzech wkładach filtracyjnych. Sam proces uzdatniania jest bardzo prosty, a siłą napędową jest ciśnienie przepływającej surowej wody. Cała podlega filtracji i świeża trafia do użytkownika. Nie ma żadnego zbiornika na magazynowanie wody.

Po kolei etapy filtracji to:

 1. Wkład wstępny
 2. Wkład węglowy
 3. Wkład ultrafiltracyjny

Na początku woda przepływa przez wkład wstępny. Tutaj usuwane są cząstki substancji stałych: piasek, rdza, osad. W taki sposób zabezpieczane są pozostałe wkłady przed przedwczesną utratą trwałości.

Jako kolejny jest wkład wykonany z prasowanego węgla aktywnego. Woda jest jeszcze doczyszczana z zanieczyszczeń mechanicznych. Usuwane są również substancje chemiczne, przez które woda charakteryzuje się gorszym smakiem i zapachem.

Ostatnim wkładem jest membrana ultrafiltracyjna o dokładności 0,1 mikrona. Redukowane są między innymi: cysty, bakterie, wirusy, metale ciężkie. Za to w wodzie pozostają naturalnie występujące minerały. Dokładnie w takich ilościach, w jakich były obecne w wodzie surowej. To dla niektórych stanowi bardzo dużą zaletę.

Warto wiedzieć, że systemy ultrafiltracji najlepiej sprawdzają się w przypadku wody średnio lub mało zanieczyszczonej. Nie nadają się do uzdatniania wody z przekroczeniami lub wysokim stopniem twardości wody. Zanieczyszczenia mogą szybko zapychać membranę, a oczyszczanie wody może przestać być rentowne, efekty filtracji natomiast niezadowalające.

Najważniejsze zalety Ecoperla Slimline POU

Choć Ecoperla Slimline POU nie jest przeznaczona do każdego typu wody, to ma sporo zalet, które z pewnością podbiją serca niejednej rodziny. Oto najważniejsze z nich:

 • Ultrafiltracja w całości produkowana na terenie Europy
 • Produkt stworzony przy współpracy z Erie – liderem w produkcji komponentów do urządzeń uzdatniających wodę
 • Zachowuje minerały w wodzie
 • Nie powoduje odrzutu do kanalizacji
 • Jest bardzo prosta w montażu
 • Jest tania w eksploatacji
 • Pobór wody jest bardzo szybki
 • Wykonana z największą precyzją i dbałością o szczegóły

Szczególne cechy konstrukcyjne

Ultrafiltracja Ecoperla Slimline POU posiada kilka rozwiązań konstrukcyjnych, mających ogromny wpływ na wygodę użytkowania i niższe koszty eksploatacyjne. Oto, na co należy zwrócić szczególną uwagę:

 • Powierzchnia wkładów filtracyjnych – wkłady dedykowane Ecoperla Slimline POU posiadają sporą powierzchnię filtracyjną. Dzięki temu wkłady są niebywale trwałe, a woda ma o wiele dłuższy kontakt z wodą niż w przypadku standardowych. Wkłady należy wymienić po 12 miesiącach
 • Automatyczny zawór zwrotny – dzięki niemu nie trzeba zakręcać dopływu wody do ultrafiltracji przed serwisem. Wymiana wkładów zajmuje o wiele mniej czasu
 • Szczelność wkładów – wkłady zostały skonstruowane w taki sposób, że są naprawdę bardzo szczelne. Dzięki temu istnieje pewność, że do środka nie przedostaną się żadne zanieczyszczenia z zewnątrz. Nie dojdzie do skażenia bakteriologicznego
 • Mechanizm obrotowy – to mechanizm, dzięki któremu wymiana wkładów jest bardzo łatwa. Do serwisu nie trzeba stosować żadnych dodatkowych narzędzi
 • Szybkozłącza – konstrukcja Ecoperla Slimline POU jest oparta o szybkozłącza. Dzięki temu montaż jest naprawdę prosty i szybki. Ponadto szybkozłącza zapobiegają powstawaniu wycieków
 • Wylewka – do zestawu dołączono wylewkę. Jej wnętrze jest wyłożone plastikową wkładką, której zadaniem jest zapobieganie kontaktowi wody z metalowymi częściami

Montaż i serwis – to bardzo proste

Ecoperla zachęca do przeprowadzana samodzielnego serwisu oraz montażu. Aby całość maksymalnie ułatwić użytkownikowi, zapewniono wszystkie akcesoria montażowe oraz szczegółową instrukcję obsługi z ilustracjami prezentującymi kolejne kroki.

Ecoperla Slimline POU to dobra inwestycja w smaczną wodę

Ultrafiltracja Ecoperla Slimline POU to bardzo dobra propozycja do mieszkań w blokach oraz niewielkich kuchni. Jej wymiary sprawiają, że zmieści się nawet w bardzo małej szafce. Okazuje się, że w wielu przypadkach wystarczy zastosowanie takiego prostego filtra kuchennego, by woda z kranu miała smak i zapach, które będą odpowiadały całej rodzinie. Wypróbuj ten sposób na szklankę smacznej wody u siebie!


2 komentarze

Maria

27 listopada 2019 at 2:20 pm

Ładne, zgrabne i małe urządzenie 🙂 Kupuje do mojego zmiękczacza, będę testować 🙂

Martyna

21 stycznia 2020 at 1:05 pm

Szukam filtra do swojej kuchni, ale wolałabym chyba jednak osmozę. Ale urządzenie ładne, na pewno nie zajmuje dużo miejsca jak nie ma zbiornika.. Jedyny minus osmozy to ten zbiornik

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.