Obalamy mity o zmiękczaczach wody

eksploatacja domowego zmiękczacza wody

Obalamy mity o zmiękczaczach wody

Na temat zmiękczacza wody narosło wiele mitów, które skutecznie zniechęcają ludzi do zakupu tego bardzo przydatnego urządzenia. Tymczasem z problemem twardej wody w domu należy walczyć, a zmiękczacz wody jest problemem, które załatwi sprawę skutecznie i na zawsze.

Mity na temat zmiękczacza wody

Jako że zmiękczacz wody likwiduje z niej jony magnezu i wapnia, zastępując je jonami sodu, wiele osób uważa, że zmiękczona woda będzie miała słony smak. Jest to błąd – używanie zmiękczacza w żaden sposób nie wpływa na smak wody lub jej zapach.

Niektórzy boją się również, że eksploatacja zmiękczacza wody przysporzy im dodatkowych problemów i pracy. Nic bardziej błędnego. Sól tabletkowana, która pozwala na regenerację złoża sprawia, że zmiękczacz działa bezawaryjnie i bezproblemowo prze naprawdę długi czas. Okresowa wymiana złoża sprawi, że problem twardej wody można pożegnać raz na zawsze.

Zmiękczacz wody – fakty

Faktem jest, że zainstalowanie zmiękczacza wody jest rozwiązaniem bardzo ekonomicznym. Urządzenia domowe działające na bazie miękkiej wody zużywają o nawet 20% procent mniej energii elektrycznej, co przekłada się bezpośrednio na wysokość rachunków. Stosowanie miękkiej wody pozwala również na zmniejszenie ilości używanych do prania czy mycia detergentów.


3 komentarze

rozbawiony

24 września 2018 at 3:30 pm

Mnie najbardziej bawi, jak ludzie mówią, że wody ze zmiękczaczy wody nie można pić, ponieważ ma w sobie dużo soli… Żeby ludzie tak samo dbali o spożycie soli w swojej własnej diecie. Fakt, że z piciem wody bogatej w sód nie wolno przesadzać, ale bez przesady

Julia

4 września 2019 at 1:23 pm

Przy wyborze zmiękczacza nie myślałam na temat tego, czy woda będzie słona czy nie (używam również filtra kuchennego z mineralizatorem). Zależało mi na zadbaniu o swój sprzęt domowy, armaturę, wygląd płytek czy łatwość w dbaniu o dom.

Raczyńska

17 września 2019 at 3:17 pm

Byłam przekonana, że utrzymanie takiego sprzętu w domu jest bardzo drogie. A to kolejny artykuł, który pokazuje mi, że są to grosze. Mam znajomych, którzy mają zmiękczacz, muszę się ich podpytać jak to wygląda w praktyce. Bo jeśli naprawdę tak niedrogo, to nie będę się dłużej zastanawiała, tylko zamawiam.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.