Masz wrażliwą skórę? Uważaj na twardą wodę!

twarda woda a wrażliwa skóra

Masz wrażliwą skórę? Uważaj na twardą wodę!

Osoby, które posiadają wrażliwą skórę wiedzą, ile wysiłku wymaga jej pielęgnacja. Problem dotyczyć może całego ciała lub tylko jednej części, na przykład twarzy lub skóry głowy. Warto mieć świadomość, że twarda woda może potęgować ich podrażnienie oraz przesuszenie.

W takim wypadku kosmetyki pielęgnacyjne mogą nie przynosić oczekiwanych rezultatów. Regularny kontakt z twardą wodą nie jest odpowiedni dla ludzi z wrażliwą skórą. Dlatego pierwszym krokiem do poprawy jej kondycji jest obniżenie poziomu twardości, jaką posiada woda. W tym celu warto zainstalować zmiękczacz wody, który usunie z niej szkodliwe jony wapnia oraz magnezu.

W poszukiwaniu idealnego zmiękczacza wody

Szukając odpowiedniego urządzenia, warto zapoznać się z serią zmiękczaczy wody od polskiej marki Ecoperla Softower. Oprócz redukcji twardości wody, eliminuje z niej także żelazo oraz mangan, po wykryciu ich niewielkiego przekroczenia.

Produkt ten wykorzystuje monosferyczną żywicę jonowymienną, która wyprodukowana jest w Niemczech. Natomiast głowica sterująca pochodzi od producenta amerykańskiego. Warto wiedzieć, że jest ona bezawaryjna, co z pewnością korzystnie wpłynie na efektywność i trwałość urządzenia. Poziom twardości wody można swobodnie regulować, co umożliwi dopasowanie go do swoich potrzeb.

Co więcej, na zmiękczacz wody z serii Ecoperla Softower otrzymasz aż 10 lat gwarancji! To najlepsze świadectwo jakości, jaką proponuje polska marka Ecoperla.


2 komentarze

Natalia

4 września 2019 at 1:28 pm

Wiem o tym niestety od niedawna, ale cierpię na łuszczycę. Nie jest to przyjemne, ale daję radę o siebie na tyle zadbać, żeby było prawie niewidoczne. Zmiękczacz wody podpowiedziała mi moja znajoma i zaczęłam temat z narzeczonym. Zakupiliśmy urządzenie w dobrej cenie dwa miesiące temu i tak naprawdę od razu zauważyłam różnicę. Zużywam mniej kosmetyków do mycia, do pielęgnacji i po samej kąpieli moja skóra jest miła w dotyku (albo raczej taka, jaka powinna być zawsze). Bardzo dobry zakup.

Justyna

27 listopada 2019 at 2:17 pm

u mnie i mojego dziecka również poprawił się stan skóry 🙂 Córeczka ma bardzo wrażliwą skórę i z tego względu kupiliśmy centralny zmiękczacz. Jestem zadowolona, polecam nie tylko ze względy na skórę!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.