Kupujemy stację wielofunkcyjną – ważne informacje

złoże wielofunkcyjne do filtracji wody ze studni

Kupujemy stację wielofunkcyjną – ważne informacje

Wiele osób nie do końca ufa czystości wody w kranie. Okazuje się natomiast, że jest ona zwykle wolna od zanieczyszczeń. Prawdziwe zagrożenie natomiast stanowi woda ze studni głębinowej. Nie oznacza to jednak wcale, że nie nadaje się ona do spożycia.

Woda do oczyszczenia

Prawie zawsze woda ze studni głębinowej nie nadaje się od razu do spożycia. Trzeba się nieco natrudzić, ażeby ją uzdatnić. Potrzebne jest przede wszystkim złoże wielofunkcyjne. Ważne jest, aby nie było to pierwsze lepsze złoże, lecz właśnie złoże wielofunkcyjne z racji tego, iż nie wiadomo jakie zanieczyszczenia są w wodzie ze studni głębinowej. Potrzeba zatem filtra, który pozbywa się wszystkich zanieczyszczeń.

Jaką stacje wybrać?

Generalnie, nie kupuje się samodzielnych złóż wielofunkcyjnych, lecz stacje. Jak wybrać najlepszą? Na pewno warto zwracać uwagę na producenta. Im jest on bardziej znany, tym większym zaufaniem można obdarzyć jego stacje. Przykładem może być Ecoperla. Jest to znana polska marka, a jej produkty, takie jak Ecoperla Multicab, ale też Ecoperla Slimline MMX uznawane są za liderów na rynku. Te urządzenia znajdziesz na https://www.zestudni.pl/stacje-wielofunkcyjne/ Skuteczność ich złóż wielofunkcyjnych jest bardzo duża, a na dodatek korzystanie z nich nie wiąże się z ponoszeniem wysokich opłat.


2 komentarze

kowalek

24 września 2018 at 3:34 pm

Moim zdaniem to ktoś wpadł na genialny pomysł, aby umieścić w urządzeniu do filtracji wody złoże, które świetnie radzi sobie z tyloma zanieczyszczeniami jednocześnie. Tylko trzeba pamiętać, że to jednak nie jest rozwiązanie na każdą wodę. Przed zakupem lepiej podpytać eksperta.

Mateusz

17 stycznia 2020 at 12:12 pm

Chciałem założyć stację wielofunkcyjną do domu, lecz niestety mamy instalację z miedzi w domu i musieliśmy się zdecydować na oddzielny odżelaziacz i zmiękczacz. Ponieważ stacja wielofunkcyjna podobno zmiękcza wodę do 0, a przy instalacjach miedzianych woda nie może być zmiękczona do zera… Szkoda, ale do naszej wody koszty nie były duże większe.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.