Kilka ciekawostek o dezynfekcji wody metodą promieni UV

Promieniowanie UV w lampach bakteriobójczych

Kilka ciekawostek o dezynfekcji wody metodą promieni UV

Sterylizatory poprzez promieniowanie UV eliminują z wody praktycznie do 100% bakterii oraz wszelkiego rodzaju wirusów i drobnoustrojów nie zmieniając przy tym składu chemicznego wody. Ponadto te nowoczesne urządzenia nie wpływają negatywnie na ludzki organizm i są bardzo szeroko stosowane na świecie do procesu dezynfekcji wody bez użycia podwyższonej temperatury czy dodatków chemicznych.

Proces dezynfekcji wody za pomocą nowoczesnych technologii

W procesie dezynfekcji nie ma możliwości przedawkowanie promieni UV. Urządzenia UV stosuje się w dezynfekcji wody w ujęciach miejskich, zakładach przemysłowych, przetwórstwie spożywczym, medycynie, kosmetologii, laboratoriach, basenach kąpielowych, itp. Nawet sterylizacja wody ze studni wymaga użycia odpowiedniego urządzenia, aby mieć pewność, że jest ona w pełni oczyszczona oraz wolna od groźnych drobnoustrojów i wirusów.

Jak działają lampy bakteriobójcze?

Promieniowanie UV ma za zadanie unicestwić wszystkie pierwotniaki i bakterie, jakie mogą być groźne dla naszego zdrowia, ale również dla naszego życia. Bakterie w wodzie zabijane są za pomocą promieni UV, które działają destrukcyjnie na łańcuch DNA znajdujących się w wodzie mikroorganizmów. Następuje rozszczepienie poszczególnych wiązadeł i totalne unicestwienie wszystkich drobnoustrojów.


3 komentarze

orla

24 września 2018 at 3:37 pm

Bakterie w wodzie to ogromny kłopot, zwłaszcza jak studnia jest jedynym ujęciem, a w domu są małe dzieci. Bardzo boję się o stan ich zdrowia i jak każda matka chcę dla nich wszystkiego, co najlepsze. Szkoda, że do naszego miejsca zamieszkania nie bardzo da się dociągnąć sieć wodociągową.

Lewandowska Maria

10 października 2019 at 3:21 pm

Mieliśmy bakterie w studni. Przechlorowalismy ją ale nie wiedzielismy, ze trzeba kupic tez lampę. Niestety bakterie wróciły.. Musielismy jeszcze raz ja przechlorować i założyc wtedy lampę. Ale od tamtej pory woda czysta

Romek

21 stycznia 2020 at 1:20 pm

Mamy studnię z wyjątkowo czystą wodą. Zastanawiamy się nad założeniem takiej lampy nawet na wszelki wypadek, ponieważ mamy małe dziecko w domu. To chyba dobre rozwiązanie? Ktoś ma doświadczenia z zakładania lampy dla bezpieczeństwa a nie bezpośredniego zwalczania bakterii?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.