Jak się pozbyć nadmiaru żelaza i manganu z wody?

usuwanie żelaza i manganu z wody z własnego ujęcia

Jak się pozbyć nadmiaru żelaza i manganu z wody?

Nadmiar żelaza w wodzie użytkowej może mieć bardzo poważne konsekwencje – wpływa negatywnie na zdrowie, ale również na żywotność urządzeń sanitarnych oraz AGD.

Usuwanie żelaza i manganu to konieczność, w tym wypadku niezbędnym urządzeniem jest odżelaziacz.

Żelazo w wodzie

Woda ze studni może zawierać nadmiar żelaza oraz manganu, ale nie tylko, trzeba obawiać się również bakterii, które mogą być bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Pamiętajmy, że żelazo i mangan w wodzie powinny być usunięte, nie warto zwlekać z tym przedsięwzięciem. Używanie wody z dużą ilością żelaza może doprowadzić do powstawania próchnicy, podrażnień i przebarwień skóry, podrażnienia dróg oddechowych.

Jaki odżelaziacz wybrać?

Na rynku dostępne są odżelaziacze wody w różnych przedziałach cenowych. Nie warto jednak kupować takiego urządzenia mając na uwadze wyłącznie cenę.

Dobrze sprawdzi się model o nazwie Ecoperla Sanitower, on pochodzi od renomowanego producenta, jest bardzo skuteczny, dzięki niemu woda jest dobrze przefiltrowana i zdatna do picia. Właściciele własnych ujęć wody mający problem ze zbyt dużą ilością żelaza, powinni zdecydować się na inwestycję w takie urządzenie, dzięki temu można mieć czystą, zdrową wodę.


Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.