Czajnik, naczynia, pralka, zmywarka – to wszystko niszczy twarda woda

zmiękczacz wody i twarda woda w domu

Czajnik, naczynia, pralka, zmywarka – to wszystko niszczy twarda woda

W dzisiejszych czasach bardzo wiele gospodarstw domowych ma duży problem z twardą wodą. Coraz częściej zdarza się, że na naszej armaturze osadza się biały osad, a czajnik oraz inne urządzenia, które często mają kontakt z wodą nie chcą prawidłowo działać. Zatem co może być tego bezpośrednią przyczyną?

Przyczyna – twarda woda

Bezpośrednią przyczyną powstania wspomnianego osadu na wielu urządzeniach w naszym domu są sole wapnia oraz magnezu. Zbyt duże stężenie tych pierwiastków w wodzie sprawia, iż powstaje kamień. Warto zainstalować specjalne urządzenia, za pomocą których zmiękczanie wody będzie o wiele bardziej proste. Tym samym pozbędziemy się tych pierwiastków, ponadto uzdatnimy wodę i zmiękczacze wody sprawią, iż będzie ona nawet nadawała się do picia.

Twarda woda niszczy sprzęty AGD!

Należy mieć świadomość, iż jeżeli w naszym domu jest twarda woda, możemy mieć bardzo duży problem z wieloma urządzeniami. Niestety mogą bardzo szybko się zepsuć, ponieważ sole wapnia oraz magnezu powodują powstanie twardego, białego kamienia, który ciężko jest usunąć. Dlatego najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest zastosowanie specjalnych zmiękczaczy wody. To właśnie taki zmiękczacz wody może nam bardzo szybko pomóc w problemie. Usunie zbyt duże stężenie wspomnianych soli i sprawi, że nasza woda będzie smaczna.


1 Comment

Patrycja Zła

28 listopada 2019 at 5:11 pm

Wiele lat już żyję z masakrycznie twardą wodą i już mam dość, szukam właśnie jakiegoś dobrego i budżetowego rozwiązania do domu. Mam nową pralkę i nie wyobrażam sobie nadal używać tak twardej wody… (około 28 dH).

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.